Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych i reklamowych - zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej.

×

Rodzaje odbitek – czym się od siebie różnią?

Jeżeli decydujemy się na wywoływanie zdjęć, to zależy nam na ich dobrej jakości. Będą one stanowić część rodzinnego albumu, zdobić ściany salonu albo prezentować nasze umiejętności w uwiecznianiu momentów. Wygląd fotografii zależy nie tylko od sprzyjających okoliczności oraz zdolności osoby obsługującej aparat, ale również od typu odbitki. Warto wiedzieć, czym różnią się od siebie poszczególne ich rodzaje, by móc dokonać odpowiedniego wyboru.

Typy odbitek

W ofercie Fotofachman, podczas korzystania z usługi wywoływania zdjęć przez internet, dostępne są 4 wersje odbitek:

linia standard - Najczęściej wybierane są odbitki standardowe, które wyróżniają się najniższą ceną. W ich przypadku możliwy jest wybór dowolnego rozmiaru: od 3,5×4,5 do 30×45. Ponosząc niewielkie koszty, otrzymujemy wysoką jakość gotowych fotografii, które przez bardzo długi czas zachowują swoje własności. Kolory na odbitkach są nasycone, a kontrast wyraźny. W zależności od osobistych preferencji, możemy zdecydować się na papier błyszczący lub matowy.
linia premium - Podczas tworzenia odbitek typu premium, wykorzystywany jest papier Fuji Supreme. Charakteryzuje go grubsze podłoże niż standardowe oraz bardzo dobra jakość, idealna dla wymagających klientów. Sprawdzi się do fotografii okazjonalnych (np. ślubnych i komunijnych), jak również w przypadku portretów. Na odwrocie odbitek umieszcza się ozdobny złoty nadruk. Występują one w dwóch rozmiarach (10×15 lub 15×21) i w różnych gradacjach: błyszczącej oraz matowej.
linia Kodak Endura - Szczególnie wymagającym osobom polecane są odbitki Kodak Endura – z serii profesjonalnej – występujące w formatach: 10×15 oraz 15×21 . W tym przypadku zdjęcia wywoływane są na specjalistycznym papierze. Może być on błyszczący lub posiadać gradację jedwabistą. Odbitki wyróżniają się idealną reprodukcją barw i korzystnym przedstawianiem odcieni ludzkiej skóry, co warto wykorzystać do zdjęć okolicznościowych.
linia „z datami” - Możliwe jest wydrukowanie daty na zdjęciu, chociaż nie jest ona widoczna na monitorze komputera. Fotofachman wykonuje ten zabieg jedynie w przypadku nieprzerabianych zdjęć o formacie 10×15, które charakteryzują się gradacją błyszczącą lub matową. Umieszczenie daty na odbitce będzie przypominało, w jakim dniu miały miejsce wydarzenia, przedstawione na fotografii.
Opcje te różnią od siebie przede wszystkim ceną oraz rodzajem papieru. Każda z nich charakteryzuje się jednak dobrą trwałością, dzięki czemu pozostanie w zasobach klientów przez długie lata. Warto dopasować rodzaj odbitki do konkretnego zdjęcia, okazji związanej z fotografią albo po prostu kierować się swoimi estetycznymi upodobaniami.