Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych i reklamowych - zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej.

×

4 korzyści z tworzenia rodzinnych albumów.

Dziś ogrom czasu spędzamy w internecie i tam też gromadzimy swoje wspomnienia, zbierając zdjęcia w chmurach, folderach na komputerze czy postując je na portalach społecznościowych. Jednak gdy przychodzi do spotkań rodzinnych wtedy chcemy je pokazać rodzicom, czy dziadkom, niestety pojawia się jeden problem – jak to zrobić, nie mając gotowych albumów? W takich sytuacjach warto postawić na tradycję i tworzyć rodzinne albumy, które będą w zasięgu ręki, ale w tym realnym świecie. Dlaczego?

Wspólne spędzanie czasu

Kto nie lubi spędzić czasem wieczoru w gronie bliskich osób – rodziny, dzieci czy przyjaciół – i wspólnie segregować zdjęcia, dzieląc je na kategorie, roczniki, miejsca, a potem wklejać oraz opisywać? Chyba każdy momentami ma taką potrzebę zebrania wszystkich kadrów w jedno miejsce i uporządkowania, wklejając do albumu rodzinnego. To wielki atut, bo jest on gwarancją porządku, ale nie tylko. To przede wszystkim relaks lub integracja. W pędzie dzisiejszego życia dobrze czasem zwolnić i spędzić wieczór w zaciszu domowym bez używania telefonu. Segregowanie i wklejanie zdjęć to dobra inwestycja na lata, do tego ogrom okazji do wspominania i dużo radości.

Ekonomiczne rozwiązanie

Wiele osób uważa, że taniej i wygodniej będzie zbierać zdjęcia w przestrzeni pamięci komputera niż je rzeczywiście wywoływać. Tylko czy wiedzą one, że to wywoływanie odbitek w dzisiejszych czasach jest naprawdę bardzo wygodne? Tak naprawdę wymówek, by zaprzestać wywoływania pojawia się całe mnóstwo, ale żadna z nich okazuje się niezgodna z prawdą. Dziś zdjęcia można zamówić online, co jest wielkim ułatwieniem i wygodą dla każdej zapracowanej rodziny. Warto wygospodarować jeden wieczór wśród bliskich oraz wspólnie wybrać te ujęcia, które bardzo lubimy i które chcemy mieć na papierze. Co więcej, nie trzeba się ograniczać, bo najczęściej im więcej się wywoła, tym tańsza będzie ich cena. Poza tym takie generalne porządki w albumach rodzinnych robi się naprawdę rzadko. To, jak zdjęcia wyglądają pod względem formatu czy rodzaju papieru także może spokojnie zależeć wyłącznie od nas i naszego gustu. Teraz, nie ruszając się z domu, dokonamy selekcji wszystkich ulubionych zdjęć, które mamy na komputerze za naprawdę niską cenę i przy wielkiej wygodzie od początku do końca. Dlaczego do końca? Bo także nigdzie nie musimy wychodzić, by je odebrać. Kurier sam je dostarczy do naszego domu.

Zawodna elektronika

Wszyscy bardzo uparcie wierzymy w niezawodność elektroniki i ufamy technologii tak mocno, jak tylko się da. Niestety bywa i tak, że wraz z jednym kliknięciem na niebezpieczną stronę, możemy napotkać na wirusa, który sprawnie oczyści komputer z danych, a tym samym ze wspomnień. Bywa i tak, że nasz sprzęt ulega także uszkodzeniom mechanicznym, z nieuwagi spada z wysokości, jest zalany kawą. Wtedy często nie ma możliwości, żeby go włączyć i odzyskać zdjęcia rozrzucone po całym komputerze. Warto więc mieć to na uwadze i wywoływać zdjęcia, nie ryzykując, że elektronika nas zawiedzie i w jednej chwili stracimy ogrom wspomnień zbieranych przez długi czas. To także wygoda, gdy chcemy wymienić sprzęt – laptopa czy telefon – i nie mamy pewności, czy wszystko zgraliśmy na nowo zakupiony model.

Wspomnienia w jednym miejscu

Jeśli nie działa na nas argument ceny, zawodności elektroniki czy relaksu w gronie bliskich przy układaniu zdjęć w albumie, weźmy pod uwagę, że wyciąganie albumów rodzinnych podczas spotkań z rodziną, zawsze przynosi wiele emocji i radości. To niespotykana okazja do zatrzymania się, wspominania przodków, ulotnych chwil z naszego życia, a w końcu… niebywała szansa na to, by pochwalić się tym, gdzie byliśmy i co widzieliśmy. Albumy z fotografiami są nośnikiem nie tylko wspomnień, ale także niekończącej się miłości.

 

zamów zdjęcia