Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych i reklamowych - zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej.

×

1. Jakie wybrać kadrowanie zdjęć zamawiając wywołanie online ?

 Wywołując zdjęcia z aparatu cyfrowego o matrycy 3:2, dla odbitki 15x10 (stosunek boków 3:2) nie występuje żaden problem. Cały kadr pokrywa powierzchnię papieru i to co widzimy na monitorze znajdzie się na papierze. Niezależnie jaką opcję kadrowania wybierzemy Fill czy Fit - otrzymamy identyczne odbitki.
Natomiast w przypadku matrycy 4:3, 16:9 itd., kadr niestety nie pokrywa całej kartki 15x10, ma inny stosunek boków,  dlatego do wyboru udostępniamy dwie metody kadrowania:
- Kadrowanie Fill – zdjęcie zostaje dopasowane do formatu papieru. Następuje delikatne "ścięcie" części kadru, najczęściej równomiernie od dołu i góry. W naszym laboratorium, każdy plik przed wywołaniem jest oceniany przez pracownika. W razie potrzeby jest kadrowany indywidualnie. Profesjonalny laborant z dużym doświadczeniem, decyduje jak ustawić plik przed wywołaniem. Na przykładzie (Fot.1. Fill), wyraźnie widać, że kadr został przesunięty do góry  kosztem koszyczka i trawy, aby nie "uciąć " głów dziewczynkom.
- Kadrowanie Fit (100%kadru) – odbitka przedstawia cały kadr, ale dłuższe lub krótsze boki pozostają białe - w zależności od matrycy: 4:3,16x9 czy innej. Zdjęcie (Fot.2. Fit) przedstawia odbitkę 10x15 Fit przy matrycy 4:3.
- Obydwie opcje Fill i Fit można zamówić również z białymi ramkami.

Prosimy pamiętać, że wszystkie minilaby "ścinają" około 1-1,5mm kadru wokół każdego zdjęcia. Jest to kwestia technologiczna. Jeżeli zależy Państwu na odbitkach przedstawiających 100% tego co widzimy na monitorze, należy wybrać opcję Fit ramka.

Aplikacja do zamawiania zdjęć daje możliwość samodzielnego kadrowania każdego zdjęcia.

 

Dodatkowo system do zamawiania zdjęć online, w sposób graficzny informuje nas o jakości odbitki:

- kolor zielony - bardzo dobra jakość
- kolor żółty - dobra jakość
- kolor czerwony - słaba jakość

Po poprawnym złożeniu zamówienia w systemie na podany przy rejestracji adres e-mail wysyłana jest wiadomość z informacjami dotyczącymi zlecenia. Aktualny status realizacji zamówienia oraz płatności śledzić można w „Historii zamówień”.

2. Jaką matrycę mam w  swoim aparacie 3:2 czy 4:3 ?

Aby sprawdzić jaką matrycę mamy w aparacie, należy podzielić długość zdjęcia przez szerokość. (Np. 1600/1200 pikseli = 1,33).  Jeżeli wynik wyniesie 1,5  jest to matryca 3:2 ( odbitka 15cm:10cm = 3:2).  Wynik  1,33 oznacza matrycę 4:3, jeszcze inny 16:9 itd.

3.  Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Zlecenia są realizowane i wysyłane w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na koncie.

Czas dostarczenia przesyłek:

Kurier „Pocztex” – jeden dzień roboczy

Przesyłka polecona za pośrednictwem Poczty Polskiej – ok. 2-3 dni robocze (w/g zapewnień poczty)